PURnext EXTRA HARD - tvrdá pěna

Stříkaná tvrdá pěna s uzavřenou strukturou buněk je nejlepší dostupný způsob zateplení, poskytující téměř dvojnásobný tepelný odpor oproti pěnám s otevřenou strukturou buněk. Tvrdá pěna zabraňuje vzniku plísní, zpevňuje stavební konstrukci a řadí se do kategorie středně tvrdých pěn. Kompletně vyplní všechna (i těžce dostupná) místa, zabraňuje vzniku tepelných mostů a vytváří bezespárou izolační vrstvu.

Stříkaná tvrdá pěna se používá hlavně na izolace plochých střech a teras, protože má vysokou hustotu což umožňuje její pochůznost. Tato pěna se vyznačuje uzavřenou buněčnou strukturou, která účinně zabraňuje kondenzaci vodních par a je vysoce odolná vůči vlhku a nepříznivým klimatickým podmínkám. Tenká vrstva izolace se dokonale naváže na podklad i v nepravidelných částech střechy bez vzniku spár. Mezi izolací a podkladem tak nevzniká žádný prostor ani tepelné mosty, kterými by mohlo unikat teplo, což znamená výraznou úsporu na energetických ztrátách.

Povrchová úprava: Po nanesení tvrdé pěny se jako konečná povrchová úprava aplikuje silikonová ochranná vrstva proti UV záření, která zároveň plní funkci hydroizolace proti stojaté vodě.